You are here
Home > Akcie a podujatia > Bratislava + Bojnice 2016

Bratislava + Bojnice 2016

Bratislava pre všetkých

Koncom mesiaca apríl nás so Zuzkou čakali dve väčšie podujatia v rámci Slovenska. Prvé, v našom hlavnom meste, to boli Bratislavské dni (Bratislava pre všetkých). Každoročná akcia, ktorá ponúka všetkym ľuďom nahliadnuť do bratislavských múzeí, knižníc, galérii, ale aj do samotného primaciálneho paláca, bratislavskej ZOO, či preplaviť sa loďkou po Dunaji. A to všetko zdarma.

Je to tak vďaka Dňom otvorených dverí samosprávy mesta Bratislava, ktoré počas 4 dní ponúkli naozaj bohatý program. Najskôr sme sa vybrali preskúmať spomínanú miestnu zoologickú záhradu spojenú s návštevníkmi obľúbeným DinoParkom.

Druhou cielenou zastávkou bolo Jakubovo námestie pri Eurovei, kde sa v ten deň konal tradičný Dobrý trh. Tentokrát spojený s Ázijskými dňami. Trh mi jednoznačne pripomenul nedávno navštívené Thajsko, kde ľudia vystavovali svoje domáce eko produkty, ručne vyrábané veci a kvalitou zaručené pouličné jedlo. Takzvaný streetfood sme ochutnali priamo v ázijsky zameranom stánku, kde sme si vystáli rad na čínske ryžové rezance s kokosovým mliekom, cuketou a kuracím mäsom. Zhodli sme sa, že išlo skôr o propagáciu ázijskej kuchyne ako o nejakú extra porciu jedla, z ktorej by sa dal zahnať hlad aspoň na pár hodín. Zuzka ochutnala ešte Mango Sticky Rice (lepkavá thajská ryža, kokosové mlieko a kúsky sladkého manga), ktoré nás inšpirovalo urobiť si ho na druhý deň aj doma 🙂

IMG_20160423_132811

DSC_1256

DSC_1244

DSC_1237

DSC_1276_1

DSC_1281

DSC_1279

DSC_1275

DSC_1286hdr

 

Bojnický zámok – XXIII. medzinárodný festival duchov a strašidiel

Každoročne sa na bojnickom zámku, v ktorom vládol gróf Pálfy, koná festival strašidiel. Tento rok sú to dva po sebe idúce predĺžené víkendy. My sme si pre túto návštevu vybrali posledný aprílový deň, kedy bolo počasie priam stvorené pre takýto výlet. Asi najväčším strašiakom je každý rok rad, ktorý je potrebný vystáť pred vstupom do zámku. Nám osobne sa to podarilo po presne 5 hodinách, a to sme sa do radu začlenili zhruba o deviatej hodine rannej.

Nič to ale nemení na fakte, že zážitok z festivalu stál za to. Niečo cez hodinu trvajúce predstavenie miestnych divadelníkov si veľmi chválime, napriek tomu, že ja som „strašidlá“ absolvoval už po niekoľký a Zuzka po prvýkrát.

Tento rok sa prehliadka zámku niesla pod heslom Prízrak, a celým príbehom vnútri zámku sme boli sprevádzaní prízrakmi oblečenými v čiernom. Program sa mi zdal o niečo menej strašidelný ako vlani a taktiež trocha inak koncipovaný, čo sa miestností týka. To ale na kvalite hereckého výkonu určite poznať nebolo.

Pôvodne plánovaná návšteva ZOO kvôli časovej tiesni padla, stihli sme však kúpiť domov bojnické kúpelné oplátky, magnetky a zapózovať si s maličkou sovou.

Tešíme sa na budúci rok, Bojnice!

DSC_1337

DSC_1302

img_9050.jpg

Photo 30.04.16 9 22 44

Photo 30.04.16 13 43 06

Photo 30.04.16 16 33 33

DSC_1296

DSC_1299

DSC_1312

DSC_1318

 

Comments

comments

Top